Mathematics
LelandWake
9

A 2-yard piece of copper wire costs $69.48. What is the price per foot?

+0
(2) Answers
Raisa979

$69.48/6=11.58 3 feet in a yard

aysenur

susan's grandpa was fibbing again your grandma and i together we are over 150 years old if her grandpa is 17 and her grandma is 68 what is the real sum of their ages

Add answer