Mathematics
Sarahberkley21
12

a bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple

+1
(1) Answers
GeniusNerd

You have to use the formula cost over quantity Divide 8 and $2.88 The answer is. 0.36

Add answer