Mathematics
Madi127372
37

A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?

+3
(2) Answers
RaulGoldenman

4.50/5=.9 so the unit price is .9

terrydavis1206

Hi Pierre All you have is multiply 4.50/5 = 0.9 The unit price is 0.9 Sorry about my mistakes earlier I hope that's help ! 

Add answer