Mathematics
FernandaBucholtz
19

If six pounds of strawberries cost 11.94, what's the cost of nine pounds??

+1
(1) Answers
Yuette436

11.94 divided by 6= 1.99 multiply  1.99 by 9..=17.91..the cost of nine pounds of strawberries

Add answer