Mathematics
Mvelazquez
97

Mason spent $15.85 for 3 notebooks into boxes and markers the boxes of markers cost $3.95 each and the sales tax was $1.23. Mason also used a coupon for $0.75 off his purchase. If each notebook had the same cost, how much did each notebook cost?

+9
(1) Answers
Alyannishkra

u would have to add your 3.95 and 1.23 then take 15.85 minus the other answer

Add answer