Mathematics
nakiya
4

Sarah plans to make 5 pounds of snack mix this month, which includes 10 ounces of almonds. How much money will she spend on the almonds if they cost $9.68 for a 6-ounce jar?

+0
(1) Answers
RoseannaSanfioren412

48.4 =6 times 9.68 have a good day

Add answer