Mathematics
allman2006
14

The function for the cost of materials to make a muffin is f(x)=3/4x +3 where x is the number of muffins. The functions for the selling price of those muffins is g(f(x)) where g(x)=3x+4. Find the selling price of 20 muffins

+1
(1) Answers
allendelores24

All you Have to do is add them all and divided it by 10

Add answer