Mathematics
Sorchie
10

the same brand of jelly beans comes in 2 sizes. a 10 ounce bag for $1.99 and 18 ounce bag for $2.99. which size is the better but per ounce

+1
(2) Answers
VickyGrumbine

The 18 ounce bag is better per ounce.

SungLatella

I would say the 2.99 dollars because the ounce is bigger than the other one.

Add answer