Mathematics
Jamiagirl
18

Tyler baked 702 cookies. and sold them is boxes of 18. after selling all of the boxes of cookies for the same amount each he earned 136,50 what was the cost of one of cookies

+1
(2) Answers
lorenzozac

Why would someone need 702 cookies...?

citierria84cc

702\18=39 136.50\39=3.50 He got $3.50 per box

Add answer