Mathematics
Gaving
10

Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?

+1
(1) Answers
forever3697

The answer would be 14 rolls for 12.32. 9 rolls for 8.37 would come out to 97 cents 14 rolls for 12.32 would come out to 88 cents. Hope this helps

Add answer