Mathematics
stephie2
10

You have just shipped 26 reels of electrical wire. Each reel has 20,000 feet of wire. The total value of the shipped wire was $46,800. What is the price per foot of wire?

+1
(1) Answers
jasmincastillo1

it is 1800 for 1 reel 100 % sure on me it right

Add answer