Matematyka
oskak
1

proszę zrobic zadanie 13 i 14 z obliczeniami. pilne daje naj i 15 pkt.

+0
(1) Odpowiedź
Paulincia111

ZAD.13 WĘDLINA: kupiła: 0,45kg kosztuje: 12,40zł/kg zapłaciła: 0,45kg*12,40zł/kg = 5,58 zł SER: kupiła: 1,3kg kosztuje: 10,80zł/kg zapłaciła: 1,3kg*10,80zł/kg = 14,04 zł SUMA: 20-(5,58+14,04)=20-19,62= 0,38--reszta 20 ZŁ JEJ STARCZY I ZOSTANIE 0,38 GR. GDYBY KUPIŁA O 0,15KG WĘDLINY WIĘCEJ: 0,45kg+0,15kg = 0,60kg 0,60kg*12,40zł/kg=7,44zł 20-(7,44+14,04)=20-21,48= -1,48--ZABRAKNIE JEJ 1,48ZŁ ZAD.14 ORZECHY WŁOSKIE: potrzeba: 100g opakowanie: 200g cena za opakowanie: 6,40zł koszt: 100/200*6,40=3,20zł SER PLEŚNIOWY: potrzeba: 150g opakowanie: 15dag=150g cena za opakowanie: 4,29zł koszt: 4,29zł ANANAS: potrzeba: 125g opakowanie: 375g cena za opakowanie: 2,97zł koszt: 125/375*2,97=0,99 KAPUSTA PEKIŃSKA: potrzeba: 250g opakowanie: 1kg=100dag=1000g cena za opakowanie: 2,16zł koszt: 250/1000*2,16=0,54 SUMA KOSZTÓW: 6,40+4,29+0,99+0,54=12,22

Dodaj swoją odpowiedź