Matematyka
serwus
2

Wojtek kupił jeden i trzy piąte kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i dwa i jedną drugą kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma płacąc 20 zł obliczenie odp...............................................

+0
(3) Odpowiedź
malutkiiii

1i 3/5 = 8/5 [kg] 20- (8/5*2,4 + 2,5 * 3,5) = = 20 - (3,84 + 8,75) = = 20 - 12,59 = = 7,41 [zł] Odp: Wojtek otrzyma 7 złoty i 41 groszy reszty

jag499

jabłka: 1kg=2,40 zł 1 i3/5=? 2,40 * 1 i3/5=( teraz skróciłam te 1 i 3/5 na 8/5) 2,40 * 8/5= 3,84 gruszki: 1kg= 3,50zł 2 i1/2=? 3,50 * 2 i1/2 (teraz skracam te 2 i 1/2 na 5/2) 3,50 * 5/2= 8,75 8,75 + 3,84 = 12,59 - tyle zpłacił reszta: 20.00 - 12,59 = 7,41 odp. Wojtek dostanie 7,41 zł reszty;) mam nadzieję że pomogłam!!!! Aga;)

limberia

JABKA : 1 kg-2.40 Zł 2.40/5=0.48 (zł) 0.48*3=1.44 (zł) 2.40+1.44=3.84(zł) GRUSZKI: 1 kg-3.50 3.50*2(zł)=7(zł) 3.50/2=1.75(zł) 7+1.75(zł)=8.75zł 3.84=8.75(zł)=12.59zł 20-12.59(zł)=7.41zł Odp: Wojtek za zakupy otrzyma 7.41 zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź