Matematyka
joanna66
1

Za 5kg mandarynek i 12kg jabłek zapłacono 40,25zł. Cena 1kg mandarynek to 4,45zł. Ile kosztuje 1kg jabłek? Daje naj :)

+0
(2) Odpowiedź
martulini2

4,45 * 5 = 22,25 zł 40,25-22,25 = 20 zł 12 : 20 = 0,6 zł (czyli 60 gr) odp. Kilogram jabłek kosztuje 60 gr

kuha

4,45zł x 5 kg = 22,25 zł   cena mandarynek 40,25zł - 22,25zł = 18 zł    cena za 12kg jabłek 18 zł / 12ka = 1.5 zł      cena za 1kg jabłek Mam nadzieje że pomogłem. :)

Dodaj swoją odpowiedź