Matematyka
Konto usunięte
1

Zapisz wyrażenie pozwalające obliczyć cenę za zakupy: Pan Nowak kupił 2,5 kg jabłek po 2,85 zł za kilogram i 65 dag gruszek po 6,99 zł za kilogram.

+0
(2) Odpowiedź
ukig

1kg - 100dag 65dag = 0,65 kg Cena za zakupy: (2,5kg * 2,85zł) + (0,65kg * 6,99zł) = 7,125+4,5435=11,668≈11,67zł

Roxi96

65 dag=0,65 kg[latex]2,5*2,85+0,65*6,99=7,13+4,54=11,67[/latex]zł

Dodaj swoją odpowiedź